Yazılar

Bi açık, bi kapalı diyafram

• Kayıt edilenler: 100 • Yorumlar: 10753


10 gündür yayında değildik. Sebebi sitemizin bulunduğu server ve bu serverın yedeklerinin bulunduğu diskin yanmış olması. Verileri kurtarmaları için bir süre bekledik. ancak bir sonuca ulaşamadık. Sıfırdan yeniden kurup siteyi, yazılardan ulaşabildiklerimizi, fotoğrafları yeniden derleyerek yayına hazırlayıp geri döndük.

Siteyi açarken hakkımızda bölümü koymadık, bir selam vermeden giriştik. Sebebi, böyle bir siteyi götürüp götüremeyeceğimizi öncelikle kendi içimizde görme ihtiyacı duymamızdı. Sanırım siteyi yürütebileceğiz, ama kendimizden iki satır bahsederek ikinci başlangıcı yapmak daha uygun.

Biz, bu sitede yazdıklarını gün boyu gtalk, msn, buzz vs. gibi platformlardan konuşan, iş dışında da burada yazdığımız konulara benzer şeyleri birkaç bira eşliğinde sürdüren iki kişiyiz. Çevremiz bizim gibi kişilerden oluşuyor. Yazıp birbirimizle paylaştığımız konuları dijital çöp haline getiren sosyal paylaşım mecraları yerine, biraz daha özenli davranıp fotoğraflarla destekleyerek bir araya getirmenin iyi olacağı sonucuna vararak böyle bir blogu hayata geçirdik.

Herhangi bir iddiamız yok, fotoğrafa dair. Elimizde sadece merak var, öğrenme isteğimize sarılarak yazmayı ve bir etkileşim yapısı kurmayı hedefleyerek yola çıktık.

Bu ikinci açılışımızda yenilenen şey sadece logo ve zemin değil -ki bu değişiklikler de iyi mi oldu kötü mü bilmiyoruz, herşeyi yeni baştan düşünürken bu noktalara da tekrar baktık sadece- blogun akışında da kimi değişikliklerle karşınıza çıkacağız.

İki kişi olarak başlamış olmamıza rağmen kadroyu bu yapıda tutmak gibi bir kararımız yoktu. Siteye birikimleriyle katkıda bulunacak arkadaşlarımızdan yazanlar olacak, içeriğimiz daha da zenginleşecek süreç içerisinde.

Umarım ismimizde yer alan açıklık sadece diyaframda kalmaz, zihinlerimize de yansır böylelikle nitelikli bir paylaşım ortamını kurabiliriz.

Şimdilik herkese yeniden hoş geldiniz diyoruz. Biz siteyi yayına hazırlarken yorulduk biraz, ama mola iyi geldi, dinlendik, düşündük, biraz da hazırlandık.

Enseyi karartmadan, hafif bir ıslık çalar gibi;

yola devam:)

100 tavsiye eden
10 yorum
753 izleme
bookmark icon

One thought on “Bi açık, bi kapalı diyafram

Eski
Yeni
En Çok Oy Alan

    Yorum yaz..

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Eski
    Yeni
    En Çok Oy Alan