Yazılar

Magnum yeni üyelere kapılarını açıyor

• Kayıt edilenler: 52573


Dünya üzerinde prestij sahibi olan Magnum Photos Ajansı, yeni üyelere kapılarını açıyor.

Magnum üyeleri senede bir kez toplanıp, ajansın durumunu konuşup tartışmak için bir araya gelirler ve bu zamanda potansiyel yeni üyeler için seçim yaparlar. İlk elemeyi geçen üyeler, aday üye statüsüne ulaşırlar ve 2 sene kadar bu statüte faaliyet gösterirler. Bundan sonra da iştirtakçi üye statüsüne sahip olabilirler ve 2 sene daha bu şekilde devam ederler. Bütün hepsinden sonra tam üye hakkına sahip olabilirler.

Bu seneki katılımların son tarihi 15/05/2011 ve katılmak isteyenlerin, aynı fotoğraf yarışmalarındaki gibi, 80 kadar fotoğrafını CD ile jpeg formatında göndermeleri gerekiyor. Nedense 100 dpi ve üst limit olarak uzun kenarın 1000px olması istenmiş. Bu da az çok fotorğaf haklarına saygı gösterdiklerinin güzel bir ayrıntısı olsa gerek. Portfolyolarının yanında bu konu ile ilgili yazı, biyogrofi ve güncel iletişim detaylarını da mutlaka eklemeleri gerek. Çok basit bir şekilde, bu kurallara uymayan başvuruların dikkate alınmayacağı önemli bir not olarak düşülmüş.

[box size=”single” color=”light” align=”right”] “There are no such restrictions for submitting books, photographs or portfolios. However, your editing skills will be deemed as important as your ability to photograph so please bear this in mind when refining your submission.”[/box]

Fotoğraf beceriniz,  düzenleme beceriniz kadar önemli bizim için demişler.  Sanırım yeterince açık…

Başvurular ile ilgili daha fazla bilgi için Magnum Sitesini inceleyebilirsiniz…

52 tavsiye eden
0 yorum
573 izleme
bookmark icon

Yorum yaz..

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir