Yazılar

Proje geliştirmek için kaynak

• Kayıt edilenler: 501475


Fotoğrafçılar için kaynak ve sponsor bulmak her zaman zor. Ekipman ve yol, ikamet masrafları çoğu zaman fotoğrafçının önünü tıkar, bir çok proje bu sebeple başlamadan kilitlenir, ilerlemez.

İlgi ile takip ettiğim Burn Magazine’in bir duyurusunu, az önce gevelediğim cümle ile bağdaştırıp güzel bir haber vermek istiyorum. “Eğer çok güzel bir fikrim var ama şartlar yüzünden gerçekleştiremiyorum.” diyorsanız, bir göz atmanızda kesinlikle fayda var.

Kaynak 15000 usd.

Son katılma günü : 01 Mayıs 2011

Link ve ayrıntılar

EPF (Emerging Photographer Fund) ile ilgili kısa bilgi…

Bu kaynak fotoğrafçının kendi gelişimine yardım olması için sağlanacaktır. Çalışmanın amacı, fotoğrafçının jurnalistik çalışmalarını veya sanatsal yaklaşımlarını geliştirmek olacaktır. Birincil amacı gelişmekte olan fotorğafçılara yardım etmektir.

Kısaca tarihçesine bakarsak,

2008 yılında David Alan Harvey tarafından başlatıldı ve Mangum Photos INC tarafından finanse edildi. Şu ana kadar juride görev yapan isimler ise; Carol Nagar, Martin Parr, Gilles Peress, Eugene Richards, Maggie Steber, Fred Ritchin, Bruce Gilden, David Griffin, John Gossage , Susan Meiselas ve James Nachtwey’dir.

 

Davide Monteleone – Kuzey Kafkasya Çalışması Fotoğrafları

Burn

50 tavsiye eden
0 yorum
1475 izleme
bookmark icon

Yorum yaz..

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir